Takımımız

Av. Murat Turhan Kurucu Ortak, Avukat

Turhan & Turhan Avukatlık Bürosunun kurucu ortağı olan Avukat Murat Turhan, lisans eğitimini 1986-1991 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’n de tamamlamıştır.

İstanbul Barosuna kayıtlıdır.

İlk olarak MESAM’da fikri ve sınai mülkiyet hukuku alanında mesleğe atılmış,ardından Pekin & Pekin Hukuk Bürosunda avukatlık yapmıştır. Daha sonra 1998 yılında Turhan & Turhan Avukatlık Bürosunu kurmuştur.

Kurucu ortak olarak, başta fikri mülkiyet hukuku ve şirketler hukuku, borçlar hukuku, yabancı yatırımlar, sermaye piyasası hukuku ve enerji hukuku ile ilgili alanlarda olmak üzere pek alanda yerli ve yabancı şirketlere hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Av. Murat Turhan 25 yılı aşkın mesleki tecrübesi ve bilgi birikimiyle ilgili sektörde birden çok şirket, dernek ve meslek birliğinin kuruluş ve çalışmalarında aktif rol almıştır. Aynı zamanda marka ve patent vekilliği lisanslarına sahiptir.

Yabancı dili İngilizcedir.

Av. Nihal Çavuş Bal Ortak, Yönetici Avukat

Avukat Nihal Çavuş Bal, lisans eğitimini 2006-2010 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde  tamamlamıştır. Mezuniyetinin ardından Yüksek Lisansını yine İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Kamu Hukuku alanında yapmıştır.

İyi derecede İngilizce bilmekte olup İstanbul Barosu Hukuk İngilizcesi ve Terminolojisi Katılım Belgesine sahiptir.

2010 yılından bu yana İstanbul Barosuna kayıtlı olarak Turhan&Turhan Hukuk Bürosunda çalışmakta olan Av. Nihal Çavuş Bal, ağırlıklı olarak ticaret hukuku, şirketler hukuku, iş hukuku, borçlar hukuku, sözleşmeler hukuku, fikri ve sınai
mülkiyet hukuku ve bilişim hukuku alanlarında yerli ve yabancı şirketlere ve bireylere avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetleri vermekte ve aynı zamanda marka vekilliği de yapmaktadır.

2019 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Eğitimini tamamlamış olup arabuluculuk süreçlerinde müvekkilleri taraf vekili olarak temsil etmektedir.

Av. Elif Akkol Avukat

Av. Elif Akkol 2014-2018 yılları arası Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini tamamlamış ve mezun olmuştur.
Fikri Sınai Mülkiyet Hukuku, Şirketler Hukuku ve Sözleşmeler Hukuku alanında çalışmaktadır.

Geçmiş dönem çalışmaları arasında şirketlerin ticari ve iş hukuku kaynaklı hukuki süreçlerinin takibi ve büyük şirketlerin dava süreçlerinin yürütülmesi bulunmaktadır.

Farklı düzeyde birçok seminer ve panele katılım göstermektedir.

Yabancı Dili İngilizcedir.

Av. İrem Bayraktar Avukat

Avukat İrem Bayraktar 2014-2018 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimini tamamlamıştır.

Ticaret Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku ve İş Hukuku alanında çalışmaktadır. İstanbul Barosu’na üyedir. Turhan & Turhan Avukatlık Bürosu’na katılmadan önce saygın bir hukuk bürosunda stajını tamamlamıştır.

Yabancı dili İngilizcedir.